Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-05-27 15:22:26

Katarzynn0

Administrator

Zarejestrowany: 2010-05-27
Posty: 33
Punktów :   

Strzyżenie Shih-Tzu

Każdy piesek o pięknej, długiej szacie powinien być w pewnych partiach ciała przycinany zarówno pod względem estetycznym jak i higienicznym. Aby zachować higienę u piesków należy przycinać sierść pod ogonkiem by pies się nie ubrudził podczas wypróżniania, a także na narządach płciowych, zarówno u suczki jak i u psa co pozwoli uchronić je od infekcji i przykrego zapachu moczu. U piesków tych sierść rośnie nawet między poduszkami łap i palcami, dlatego, by łatwiej przychodziło im poruszanie się po śliskich powierzchniach także przycinamy w tych miejscach sierść, nadając dodatkowo łapkom owalny kształt. Niestety u piesków wystawowych nie tniemy zbyt krótko, gdyż wzorce wymagają dość obfitego włosa nawet na łapach. Jeśli nie zamierzamy wystawiać psa, pielęgnacja sprawia problemy, bądź najzwyczajniej chcemy sprawić naszemu pupilowi nową fryzurkę można go obciąć na krótko (szczególnie polecane na lato). Jak już wcześniej wspomniałam niedawno mój piesek przeszedł metamorfozę i ślicznie wygląda we fryzurce "na szczeniaczka". Włos na całym tułowiu strzyże się na jednakową długość ok. 2-3 cm. Wąsy i brodę przycina się tak, aby podkreślić "efekt chryzantemy" (widoczny u Shih-Tzu w wieku ok. 3 miesięcy). Głowa pozostaje do wyboru. Można ściąć kucyk i uformować niedługą, krągłą czuprynkę, bądź pozostawić tylko kucyk przycinając resztę głowy (oprócz uszu) na długość 2 cm. Dla mojego pieska wybrałam drugą opcję, by Axel zachował proporcje (długi kucyk i długi ogon). Zapewniam, że przy takiej fryzurce wystarczy pieska wyczesać raz na tydzień i problem kołtunów jest zmniejszony o 90%.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elekitelek.pun.pl www.narutograng.pun.pl www.fifamanager09.pun.pl www.narutoreal.pun.pl www.pokemon-life.pun.pl